נעים מאוד,

Tech&Law הוא האתר הראשון המביא את כל מה שמעניין וחדש בסצנת ה-Legal Tech בישראל ובעולם. שמנו לעצמנו למטרה להביא את הטכנולוגיה המשפטית לקדמת הבמה בישראל.
רוצים להכיר אותנו יותר לעומק? נשמח שתיצרו קשר.

מה זה Legal Tech?

Legal Tech הוא מושג המתאר את השימוש בטכנולוגיה על כל סוגיה לטובת שימושים משפטיים. מטרת פיתוחי ה-Legal Tech השונים היא לשנות את הצורה המסורתית בה מתנהל שוק עריכת הדין מזה דורות, בכל דרך אפשרית. השנים האחרונות מתאפיינות בצמיחה אדירה של תחום ה-Legal Tech בעולם; אלפי חברות חדשות הוקמו, סך ההשקעות בתחום גדל משמעותית, הפיתוחים הפכו מגוונים יותר וזרועותיו של ה-Legal Tech נוגעות היום בכל שירות משפטי שניתן להעלות על הדעת.“Legal technology is booming, with companies attempting to disrupt the legal space at every level and from every angle”
-TechCrunch, December 2014.


ניתן לסווג את התוכנות, השירותים והפיתוחים בתחום ה-Legal Tech לשני סוגים עיקריים. הראשון הוא כלל הפיתוחים שמטרתם לייעל את צורת העבודה של השוק, על ידי יצירת כלים שיסייעו לעורכי דין, שופטים וכיו״ב לבצע את עבודתם. תחת זה נכנסים תוכנות לניהול משרד, אמצעי חיפוש מתקדמים במאגרי מידע, ניהול חיובים, הקלת התמודדות מול רגולציה מורכבת ועוד. הסוג השני מתייחס למגוון הפתרונות שמטרתם לייתר את הצורך בעורכי דין במקרים שונים. פתרון סכסוכים אוטומטי ומחוללי מסמכים משפטיים הם רק חלק מהדוגמאות לכלים שמאפשרים לאנשים ללא ידע משפטי מוקדם להתגבר על בעיות משפטיות מסוימות ללא הצורך לשלם לעורך דין.“There are indeed hundreds of legal startups popping up all over the US and Europe”
-Forbes, February 2015.


תחום ה-Legal Tech פעיל כבר מספר שנים ברחבי העולם אך עושה את צעדיו הראשונים בישראל. Tech&Law הוא אתר התוכן הראשון מסוגו העוסק בתחום בישראל, והיחיד שמספק מידע עדכני ומקיף על התחום בעברית. לקריאה נוספת מומלץ להתחיל מהפוסט ״אז מה זה בעצם Legal Tech?״.    

מי אנחנו?

Tech&Law הוא יוזמה של Robus, משרד המעניק שירותי ייעוץ אסטרטגי ופיתוח עסקי, ובעל נישה ייחודית ל- Legal marketing למשרדי עורכי-דין. עם לקוחותיו של המשרד נמנים עשרות משרדי עורכי דין מובילים בישראל לצד משרדים מובילים מרחבי העולם. בפעילותו בתחום ה-Legal Marketing צבר המשרד ידע וניסיון רב בשוק עריכת הדין בישראל ובעולם.

בראש משרד Robus עומד עו”ד זהר פישר, יועץ אסטרטגי-עסקי לחברות ועורך דין מסחרי בהכשרתו. עו”ד פישר עוסק בתחום הפיתוח העסקי למשרדי עורכי-דין זה שנים רבות, בין היתר בתור מנהל הפיתוח העסקי של אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים והמובילים בישראל.

משרד Robus מתמחה בייעוץ למשרדי עורכי דין ישראליים ובינלאומיים, ומסייע ליזמי Legal Tech בקידום מיזמים חדשניים בתחום. ניסיונו הרב של המשרד וההיכרות העמוקה שלו עם התחום מאפשרת לו להוות גשר בין עולם הטכנולוגיה לעולם המשפטים. נשמח לשמוע מכם - צרו קשר.